ევროპის საჰაერო ნავიგაციის დაგეგმვის ჯგუფის შეხვედრა ICAO-ს ევროპისა და ჩრდილო-ატლანტიკურ რეგიონალურ ოფისში.
მიმდინარე წლის 1-3 დეკემბრამდე გამართულ, რიგით 51 ევროპის საჰაერო ნავიგაციის დაგეგმვის ჯგუფის შეხვედრაზე იმყოფება საქართველოს ეკონომიკური განვითარების მინისტრიეს მოადგილე და შპს "საქაერონავიგაციის" სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე – გიორგი კარბელაშვილი.
შეხვედრაზე ქართულმა დელეგაციამ საჰაერო მოძრაობის მართვის უსაფრთხოებასთან დაკავშირებით წამოჭრილი პრობლემის გადაწყვეტის საკითხი დააყენა. კერძოდ კი, გიორგი კარბელაშვილმა ისაუბრა იმ უკანონო ქმედებებზე, რომელსაც რუსეთის ფედერაციის საავიაციო ხელმძღვანელობა სჩადის, აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის დახურულ საჰაერო სივრცეში და სოხუმის აეროპორტში ფრენების განხორციელებით. მინისტრის მოადგილემ  წერილობით მიმართა საერთაშორისო სამოქალაქო ავიაციის ორგანიზაციის (ICAO) საბჭოს პრეზიდენტს – ბატონ რობერტო კობეჰ გონზალესს, რათა მიღებულ იქნას შესაბამისი ზომები ამ უკანონო ქმედების აღსაკვეთად.

EANPG Meeting at ICAO European and North Atlantic Office
On 1-3 December 2009, the Deputy Minister of Economic Development of Georgia and Chairman of Supervisory Board of SAKAERONAVIGATSIA, Ltd. – Mr. Giorgi Karbelashvili was attending the 51st European Air Navigation Planning Group meeting. On the meeting, the Georgian delegation addressed the issue of resolving a safety problem of Air Traffic Management. Namely, Mr. Giorgi Karbelashvili, spoke about the unlawful activities, committed by the Aviation Authorities of the Russian Federation, by performing flights in the closed airspace over Abkhazian autonomous republic and to the closed Sukhumi Airport.
The Deputy Minister appealed to the President of the Council of the International Civil Aviation Organization – Mr. Roberto Kobeh González, with the request to take adequate actions for preventing the abovementioned unauthorized activities.